Osvětim, Krakow - Polsko (2012)

Osvětim, Krakow - Polsko (2012)

Cestopis

Jedna jednohubka jednodenní. Osvětim a Krakow. Naprostá nepřipravenost a lajdáctví z naší strany. Bez vyměněných peněz, batohů - prostě jen tak. Dokonce v Brně zjišťuju, že nemám ani paměťovku o foťáku. Zachraňuje nás starší paní v krámku před vstupem. Vytahuje z podpultu papírovou krabičku plnou paměťovek a dobrou angličtinou nám sděluje, že jůros nou problem. Vstup dáváme bez průvodce - zdarma. Co napsat... Osvětim a Březinka. Strašný. Procházet se místnostma, kde popravili 1100000 lidí. Nebudu nic psát. Krakow překvapil. Pěkné to štat. Very similar k Praze nebo Budapešti. A Willy Blake! Ten hraje! Pozvem ho sem? Večeře za pár euro. Polsko se dá.

Fotogalerie


krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy krulis.net - cestopisy

CestopisyKomentáře

dasha
06/11/2012 10:21:42

Das ist grosse hnuse, fuj, fuj, fuj Osvětim

vko
06/11/2012 11:00:35

Jen kdyby lidi neměli tak špatnou pamět. 8.října 1941 brzy ráno byl Oldřich Pokorný Gestapem zatčen a odvezen do věznice Gestapa v Jihlavě s poznámkou " Návrat nežádoucí". Z Jihlavy byl prof. Pokorný převezen do Brna a odsud transportován 31. ledna 1942 do koncentračního tábora Osvětim. Zde byl registrován jako politický vězeň pod číslem 26263. Byl zařazen na blok č. 20. Z lékařských zpráv vyplývá, že byl pravděpodobně raněn. Záznam o jeho smrti je ze dne 31. března 1942 bez udání důvodu smrti. Bylo mu tehdy 33 let. Přestože jeho manželka žádala o udání důvodu smrti, německé úřady zaslaly jen úmrtní list bez dalších údajů. Po osvobození byl prof. Oldřich Pokorný in memoriam vyznamenán prezidentem republiky Československým válečným křížem 1939 a jeho jméno je uvedeno na pamětní desce Sokola Třebíč na Kulturním domě Pasáž. Rovněž v budově třebíčského gymnázia v mezipatře je umístěna jeho pamětní deska.

vko
06/11/2012 11:01:47

Je až zázrak jak touto tragedií postižený člověk, můj strýc, vystupoval a vystupuje vždy optimisticky a čestně.