Zápisky

Tour de Třeboň

25. 07. 2017

Dobrý večer a dobré ráno. Sedáme do maxíka a jedem přes Dačice do Třeboňe. Po cestě vidíme zubři. Ubytko máme u Báby. Je to v centru a je to hezké. Večer už volá Bolina, že jsou s Jančou v kempu. Dělí nás jen hráz rybníka Svět. Setkáváme se na hrázi a jdem na uvítací drinčík. Krčma u Kellyho je tou nejlepší volbou. To vám říkám. Holky si dávaj žebra. Já (správnej chrt) večeřím salátek. Dvě piva a jdem spát. Zejtra nás čeká megaetapa.

Vstáváme v osm. Čekáme na holky a vyrážíme. Trasa je daná. Peťa to vymyslela. My poslušně posloucháme a následujeme velitele. Rybníčky, lesíčky, cestičky. Všecko jak malovaný. Technický úseky borůvčím střídaj vyasfaltovaný cyklotrasy (třikrát fuj, ale jede to tam skvěle). Jedem lesem, hustým lesem a najednou se vynoříme ve Stráži nad Nežárkou na benzínce. Chachachacha. Modří už vědí! Po třech hodinách se dostáváme do Chlumu, kde doplníme energii. Dávám dvě rychlý malinovky a k tomu palačinku. Začínaj padat kroupy. Je to vypočítaný. Dojídáme, platíme a sluníčko se vrací. Já ti říkám - je to vypočítaný. Máme za sebou 60 Km, takže jsme lehce za půlkou. Dneska nás jich totiž čeká 111. Schwarzenberská hrobka. Konečně! Jsme v cíli. Ne, tak prej nejsme. Máme teprve 98 Km. Takže objíždíme celý Svět. Po kořenech už se sotva držím, ale 14 dní jsem sledoval Tour de France, moc dobře vím, že vzdávat se teda nebudu. Froome by to taky nevzdal! Zasloužená sprcha u Báby a jdem slavit.

Jedno pivko na Besedě a endorfíny mi dávaj dávku do žil. Mám pocit, že poletím. U Kellyho si dáme další pivečko a pak jdeme na hráz rybníka. Tam chvíli sedíme, kecáme a popíjíme. Co teď? Bolina zavelí: "Jdeme k Čertu!". Klepem na vrata a ponořujem se do milé atmosféry. Tanečky, písničky. Na nohách mám pružiny. Čůrám na Klausa.

V nedělu to zakončujem 40 kilometrů dlouhým švihem. Balíme, odjíždíme. Doma sleduju Štybara v úniku v Paříži. Jo, hochu, kdybys jel jak já včera, tak by tě určitě nedojeli.

 

 Komentáře

dasha
25/07/2017 13:29:34

to prostě nemá chybu,